23 Şubat 2021

Instagram Canlı Yayını

23 Şubat 2021 tarihinde BİLKAR’ın (Bilimsel Kültürel Araştırmalar Yayıncılık) düzenlediği ve Serdar Dikkatli’nin sunuculuğunu yaptığı “Sözeltiden Süzülenler: Çocuk ve Gençlik Edebiyatının Yolculuğu” konulu Instagram canlı söyleşisine Sözelti Dergisi’nin kurucusu ve yayın yönetmeni Prof. Necdet Neydim konuk oldu.

Prof. Dr. Necdet Neydim, “Sözelti” adının kökenini, derginin ismini nasıl koyduğunu anlattıktan sonra derginin ekibinden de söz etti. Değerli akademisyenlerin ve araştırmacıların bulunduğu ekibin nasıl özverili çalıştığını vurguladıktan sonra Sözelti Dergisi’nin amacından ve ilkelerini açıklayarak aktardı. Bunlar:

  1. Edebiyatta çocuğun gerçekliği,
  2. Edebiyatta çocuğun eşitliği,
  3. Edebiyatta çocuğun gerçekliği,
  4. Cinsiyet eşitliğidir.

Değerli hocamız, yayınlanan birinci sayıda hangi içeriklerin bulunduğunu aktardıktan sonra Mayıs ayında çıkacak olan ikinci sayının içeriği hakkında bilgi verdi. Bununla birlikte ikinci sayının dosya konusunu da duyurdu: “Ergen edebiyatı, psikanaliz ve söylem çözümlemesi.”

İkinci sayıda belirtilen konular veya çocuk ve gençlik edebiyatı ile ilgili çeşitli konular hakkında farklı ve birbirinden nitelikli makaleler, eleştiri yazıları, kitap tanıtımları ve öyküler derginin okurlarıyla buluşacak.

Sözelti ekibi olarak bu güzel söyleşi için değerli Serdar Dikkatli Hocamıza ve Necdet Neydim Hocamıza teşekkürlerimizi sunarız.